O nas

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą niezrzeszonych osób, które kochają jazdę rowerem i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, by skorzystać z tego środka transportu.

Jaki jest nasz cel?

Chcemy promować rozwój transportu i turystyki rowerowej na terenie Cieszyna i w jego najbliższej okolicy. 

Co rozumiemy przez rozwój turystyki rowerowej?

Chcemy, aby Cieszyn zyskał miano miasta przyjaznego dla turystów poruszających się na rowerach. 

Co rozumiemy przez rozwój transportu rowerowego?

Chcemy zachęcać mieszkańców do przemieszczania się po mieście rowerem. Zdajemy sobie sprawę, że Cieszyn jest górzystym miastem i powrót z centrum na przykład na Banotówkę może być sporym wyzwaniem. Wierzymy jednak, że również dzięki coraz popularniejszym rowerom elektrycznym, na cieszyńskich drogach będzie pojawiało się coraz więcej starych i młodych cyklistów.

Co i jak chcemy to osiągnąć?

Będziemy lobbować we wszystkich możliwych organizacjach i władzach za działaniami zwiększającymi bezpieczeństwo i wygodę poruszania się rowerem po Cieszynie. W szczególności będziemy dążyć do wspierania rozwoju sieci ścieżek dla rowerzystów, miejsc do parkowania rowerów oraz wszelkich innych ułatwień i udogodnień, które przyczynią się do wzrostu popularności tej formy poruszania się. Będziemy również promować poprawę kultury kierowców, by w sposób szczególny traktowali osoby poruszające się na rowerach, pamiętając, że nie chronią ich pasy bezpieczeństwa ani poduszki powietrzne.

Naszym marzeniem jest, by kiedyś poruszanie się rowerem po Cieszynie, było wygodniejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze od jazdy samochodem czy autobusem.

Jak dołączyć?

Zapraszamy do współpracy autorów oraz wszystkie osoby, którym leży na sercu rozwój infrastruktury rowerowej w Cieszynie i okolicy.

Odwiedź nas na Facebooku lub napisz maila rowerowycieszyn@gmail.com

W imieniu współpracowników i sympatyków
Piotr Stokłosa