#zapnijwcieszynie – tworzymy mapę stojaków rowerowych

We Wrocławiu szuka się krasnali, dlaczego więc w Cieszynie nie można by szukać stojaków rowerowych? Rozpoczynamy naszą akcję #zapnijwcieszynie, której celem jest stworzenie mapki stojaków rowerowych w centrum miasta i jego otoczeniu.

Poniżej mapka, która będzie stale aktualizowana wraz z pojawianiem się informacji o miejscach lokalizacji stojaków. Będziemy też starali się uzupełniać ją o zdjęcia stojaków, które ułatwią ich identyfikację.

Mamy nadzieję, że dzięki tej publikacji będziecie mogli łatwiej i bezpieczniej pozostawić swoje rowery i udać się do pracy, urzędu czy na zwiedzanie miasta. Liczymy również na to, że w ten sposób ujawnią się stojakowe “białe plamy” na planie naszego miasta, co zainspiruje jego włodarzy do umieszczenia tam dodatkowych miejsc umożliwiających przypięcie rowerów.

Jest to też okazja, by porównać różne rozwiązania techniczne – począwszy od tradycyjnych “wyrwikółek” rysujących widelce i ramy rowerów aż po chyba najbardziej ergonomiczne stojaki ramowe, przypominające literę U postawioną do góry nogami, o które można wygodnie oprzeć rower.

0 0 głosy
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Opinie w tekście
Zobacz wszystkie komentarze

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta