O nas

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą osób, które kochają jazdę rowerem i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, by skorzystać z tego środka transportu.

Jaki jest nasz cel?

Chcemy stymulować i monitorować rozwój infrastruktury rowerowej w naszym mieście i okolicach, by spełniała ona najwyższe standardy oraz zachęcała mieszkańców oraz turystów do wyboru tego środka transportu jako atrakcyjnej alternatywy wobec transportu samochodowego. Naszym marzeniem jest, by kiedyś poruszanie się rowerem po Cieszynie, było wygodniejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze od jazdy samochodem czy autobusem.

Jak go chcemy osiągnąć?

Będziemy lobbować we wszystkich możliwych organizacjach i władzach za działaniami zwiększającymi bezpieczeństwo i wygodę poruszania się rowerem po Cieszynie. W szczególności będziemy dążyć do wspierania rozwoju sieci ścieżek dla rowerzystów, miejsc do parkowania rowerów oraz wszelkich innych ułatwień i udogodnień, które przyczynią się do wzrostu popularności tej formy przemieszczania się się. Będziemy również promować wzrost świadomości kierowców, by w sposób szczególny traktowali osoby poruszające się na rowerach, pamiętając, że nie chronią ich pasy bezpieczeństwa ani poduszki powietrzne.

Jak dołączyć?

Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, które chcą aktywnie zaangażować się promocję komunikacji rowerowej oraz w działania na rzecz rozwoju infrastruktury rowerowej.

Odwiedź nas na Facebooku lub napisz maila rowerowycieszyn@gmail.com

Członkowie założyciele stowarzyszenia Rowerowy Cieszyn

Radosław Grabowski
Marcin Mońka
Piotr Stokłosa (przedstawiciel)
Jacek Tomczyk
Szymon Wąsowicz